Izabranici Ljubiše Tumbakovića u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo gostuju selekciji Litvanije.

LITVANIJA - SRBIJA

STADION: LFF u Viljnusu SUDIJA: Pavel Račkovski (Poljska) LITVANIJA: Černiauskas, Baravikas, Klimavičijus, Girdvainis, Mikoluiunas, Golubickas, Šimkus, Vorobjovas, Verbickas, Lasickas, D. Matulevičijus. Klupa: Barkus, Adamonis, Jankauskas, Kazlauskas, Žulpa, Vajtkunas, G. Matulevičijus, Kaspravičijus, Laukžemis. Selektor: Valdanas Urobonas. SRBIJA: Dmitrović, Miletić, Milenković, Kolarov, Mladenović, Maksimović, Milivojević, Radonjić, Ljajić, Kostić, A. Mitrrović. Klupa: Rajković, Rockov, Gobeljić, Rodić, Gudelj, S. Mitrović, Gaćinović, Lukić, Milunović, Pavkov, Pavlović. Selektor: Ljubiša Tumbaković.

TOK MEČA:

Sa tribina se može čuti - Kosovo je Srbija!

DRUGO POLUVREME:

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

PRVO POLUVREME:

45. minut - Litvanija i Srbija su odigrale poluvreme bez golova. Naša reprezentacija je stvorila nekoliko šansi. Na ruku nam ide rezultat iz Ukrajine, tamo domaća ekipa vodi protiv Portugala 2:0.

44. minut - Pokušaj Kolarova sa preko 35 metara, ali je nezgodnu loptu savladao litvanski golman.

34. minut - Dve opasne prilike imali su Litvanci, najpre je Dmitrović dobro intrvenisao, a usledio je i pokušaj Lavickasa, ali daleko od gola.

29. minut - Ponovo dobra prilika za Srbiju! Mitrović je probao glavom posle centaršuta Milenkovića, ali je ponovo na mestu bio golman domaćina koji je sprečio vođstvo Srbije.

18. minut - Kolarov je pogodio spoljni deo mreže iz slobodnog udarca, iskosa sa leve strane.

27. minut - Ukrajina vodi protiv Portugalije sa 2:0! Jaremčuk i Jarmolenko su strelci!

13. minut - Litvanci su izveli slobodan udarac iz opasne pozicije, ali je ubacivanje Verbickasa zaustavljeno od strane naše odbrane.

4. minut - Još jedna sjajna prilika za Srbiju. Lopta se odbila do Radonjića koji je izbio sam ispred golmana domaćina koji je izašao kao pobednik. Probao je u nastavku akcije Kostić, ali je pogodio Radonića koji je bio na zemlji.

3. minut - Prva akcija Srbije. Ljajić je sjajnom loptom u prostor izbacio Radonjića po desnom boku, on je ubacio za Mitrovića koji je iz peterca promašio.

1. minut - Početni udarac izveo je Aleksandar Mitrović.