Prvi set je Novak riješio u svoju korist u taj breku rezultatom 7:6 (5), dok je drugi set pripao Dominiku 3:6.

Đoković i Dominik bili su i više nego izjednačeni u trećem setu koji je takođe otišao u taj brejk, ali je Tim izašao kao pobjednik i približio se plasmanu u polufinale.

Bio je ovo meč drugog kola grupe B Završnog mastersa u Londonu.

Srpski teniser odigrao je odličan meč na startu turnira, baš kao i njegov protivnik iz Austrije.

Đoković je u prvom kolu bio bolji u dva seta od Matea Beretinija, dok je Tim istim rezultatom (2-0) savladao Rodžera Federera.

Novak i Dominik odigrali su ukupno devet duela, Đoković je do ovog meča imao 6-3 u pobjeama, međutim ove godine je rezultat bio je 1-1. Đoković ga je pobijedio na Mastersu u Madridu, a Tim mu se revanširao na Rolan Garosu savladavši ga poslije velike borbe i pet setova.