Utakmicom između Mega Bemaksa i Crvene zvezde zatvoreno je 15. kolo regionalne ABA lige, a Zvezda je ostvarila vrlo ubjedljiv trijumf.

Kada je ova utakmica počela uopšte nije djelovalo kao da će Zvezda lako dobiti. Gledali smo prilično ujednačen susret i serije postignutih poena.

Domaćin je do vođstva dolazio nekoliko puta i umalo završili prvu četvrtinu sa prednošću od jednog posjeda.

Ipak je Zvezda igrala nešto bolje i nadigravala Megu, a halu je u tim momentima "zapalio" Ognjen Dobrić atraktivnim zakucavanjem.

Vladimir Štimac se potrudio da Zvezdina prednost raste, ali se tada pojavio i sjajni Kendrik Peri koji je "terorisao" Zvezdu.

Nekoliko 2+1 situacija pravo ni iz čega i na "veliki" odmor se odlazi sa šest poena prednosti u korist crveno-bijelih.

U trećoj četvrtini su izabranici Dragana Šakote slomili svog rivala. Dejan Milojević je morao da zatraži čak dva tajm auta u prvih nekoliko minuta utakmice i bio ljut na svoje izabranike zbog loše igre u odbrani.

Zvezda je odigrala fantastično, uspela da napravi dvije serije kojima se odlijepila od Mege i zatvorila sve prilaze košu, a jedini igrač koji se na momente pojavljivao bio je Kendrik Peri.

U posljednjoj četvrtini su crveno-beli samo završili započet posao i rezultatom 103:85 upisali vrijednu pobjedu.

Kendrik Peri je bio najefikasniji pojedinac sa 31 poenom, dok je Marko Simonović imao 18. Na drugoj strani su Beron i Dženkins prednjačili sa po 17 poena, dok je Panter imao 13, Štimac 12, a Gist 11 postignutih poena.