Najbolji teniser svijeta slavio je poslije velike borbe i skoro četiri sata igre – 6:3, 3:6, 7:6 (6), 7:6 (4).

Španac će u četvrtfinalu igrati protiv Dominika Tima koji je rutinski savladao Gaela Monfisa.

U posljednjem setu Nadal je imao brejk prednosti i servis da završi meč, međutim Kirjos se na spektakularan način vratio i izjednačio na 5:5. Potom je uslijedio taj-brejk u kojem je ponovo imao više koncentracije i zasluženo dolazi do pobjede.

Kirjos je slabo otvorio meč i već u četvrtom gemu dozvolio je protivniku da mu oduzme servis.

Australijanac je odigrao slab gem, Španac je to iskoristio i već u narednom lako uspio da dođe do potvrde. Nadal je bez problema održavao prednost brejka i prvi set dobija rezultatom 6:3.

Očekivalo se da Kirjos podigne nivo igre i to se upravo desilo u drugom periodu igre. Nik je u prvom gemu spasio tri brejk lopte, to mu je dalo vjetar u leđa i ubrzo je uslijedio brejk.

Dvadesetčetvorogodišnji teniser na spektakularan način pravi brejk koji je uspio da održi do kraja seta – 6:3, 3:6.

Prvi set je pripao Nadalu, drugi Kirjosu, a u trećem smo očekivano gledali mnogo veću borbu. Obojica su bili veoma sigurni pri svojim servisima i logično uslijedio je taj-brejk.

U trineastom gemu Nik je bio previše nervozan, najbolji teniser svijeta je to iskoristio i dobio treći set.

Tokom četvrtog perioda igre Nadal je odmah uspio da iskoristi nalet s kraja prethodnog seta. Napravio je brejk i držao ga je skoro do kraja. Kada je trebalo da potvrdi pobjedu, Špancu se stegla ruka i Australijanac je napravio brejk.

Uslijedio je ponovo taj-brejk u kojem je Rafa opet imao više strpljenja, ali i znanja.