Letonija je bolje otvorila meč i nakon prve dionice je vodila sa 21:17, ali serijom 10:0 bh.š tim je sredinom drugog perioda poveo sa 21:27.

Ipak, uslijedio je pad u igri Zmajeva, Letonija je napravila seriju 15:3 i na poluvrijeme otišla s prednošću od 36:30.

U drugom poluvremenu Zmajevi su napravili seriju od četrnaest poena i preokrenuli rezultat i došli do prednosti od sedam poena.

Tamo gdje su domaći košarkaši stali krajem prvog, nastavili su početkom drugog poluvremana. "Otključali" su i vanjski šut, a trojkom Atea zaokružili seriju 8-2 za vođstvo do 44:32 u 24. minutu. Ali, Zmajevi se ponovo vraćaju u igru s nekoliko dobrih proigravanja u reket za Halilovića, da bi pogotkom Pašalića sa zvukom sirene treća četvrtina bila završena rezultatom 53:46 za Letoniju.

U zadnju dionicu odlično ulazi Edin Atić, vezanim poenima košarkaša Mege BiH smanjuje na 53:51, a zatim polaganjem Emira Sulejmanovića Zmajevi dolaze do izjednačenja u 33. minutu (53:53). Taj rezultat je zatim nekoliko minuta stajao na semaforu u krcatoj Areni Riga, da bi konačno BiH povela sa 53:55 četiri minuta prije kraja, nakon odlične kontre i novog koša Atića.

Vrabac potom ubacuje polaganje i slobodno bacanje, a onda i Halilović poentira za 53:60. U ovih sedam minuta posljednje četvrtine ponovo su bh. košarkaši potpuno zatvorili Letoniju, koja je sve vrijeme bez poena u tim momentima.

Ali, Štelmahersovi igrači ipak pronalaze šut i smanjuju na dva razlike (58:60) minut i po prije završetka meča. Trojkom Sirisniša dolaze i do vošstva u zadnjem minutu – 61:60. Zmajevi su stali, napravili i nekoliko grešaka u ofanzivnom dijelu.

Sami finiš servira istinsku dramu. Vrabac polaže za 61:62! Zadnji napad ima Letonija, koji ne koristi, prenosi "Radiosarajevo.ba".

Martins Laksa sa 10 i Martins Meiers sa 9 poena najefikasniji su kod Letonije, a u bh. timu raspoloženi su bili Aleksandar Lazić sa 10 i Edin Atić sa 8 ubačaja.

Izabranici Vedrana Bosnića će u konkurenciji već spomenute Letonije te Grčke i Bugarske pokušati izboriti jedno od prva tri mjesta u grupi H te na taj način se plasirati na Evropsko prvenstvo.