Gosti iz Nizozemske su bolje otvorili meč i već u sedmom minutu imali su priliku da golom s bijele tačke dođu u prednost. Berguis je preuzeo odgovornost, šutirao, ali je njegov udarac sjajno odbranio Livaković i sačuvao svoju mrežu.

Prvu šansu na meču Dinamo je imao u 28. minutu kada je Gavranović šutirao, ali gostujući golmam mu je odbranio šut, a tu je ujedno bilo i sve vrijedno pomena u prvom poluvremenu.

U 73. minutu gostujući igrač Senesi dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton, nakon čega je Dinamo silovito krenuo u napad i po pobjedu, a najbolje prilike imali su Orišić i Ademi u 86., odnosno 88. minutu.

Do kraja meča nije bilo pogodaka ni promjene rezultata, pa je meč završen bez pobjednika (0:0).