Najbolji svjetski teniser je pobijedio 119. tenisera svijeta, Slovaka Andreja Martina, 6:1, 4:6, 6:0..

Meč na centralnom terenu u TC "Novak" trajao je ukupno 115 minuta, prenosi B92.

Martin, koji je u glavni žreb stigao iz kvalifikacija, imao je priliku i čast da po prvi put igra sa najboljim na svijetu i pružio je solidan otpor.

S druge strane, Novak je kao i u meču sa Argentincem Korijom, počeo sigurno, dobio je lako prvi set, ali su potom krenule oscilacije, zbog čega je izgubio drugi set.

Na početku, sve je ličilo na meč četvrtfinala.

Stigao je lagano Đoković do brejka u drugom gemu početnog seta i potom i prednosti od 3:0.

Uspio je Martin da dobije naredni gem, ali onda nije iskoristio priliku da vrati brejk u sedmom gemu, kada je Đoković servirao za set.

Imao je 0:40, potom još dvije prilike u tom dijelu igre, ali je Novak sve to uspio da neutrališe i poslije 37 minuta igre dobije set sa 6:1 i povede u meču.

U drugom setu, došlo je do pada koncentracije kod Novaka.

Martin je uz brejk stigao do 0:2, ali je Novak vratio izgubljeno u trećem gemu i potom izjednačio na 2:2.

Imao je šansu u petom gemu, tu brejk priliku nije iskoristio, ali zato jeste u sedmom gemu za 4:3.

Nije odigrao naredni gem kako je želio, Martin je iskoristio drugu brejk loptu u gemu za 4:4 poslije čega je Novak ponovo iskalio bijes na reketu kog je polomio.

Martin je počeo sve da pogađa, uspio je da na 5:4 iskoristio drugu set loptu i to na Novakov servis i stigne do 6:4 i izjednačenja u meču.

Martin se tada izvukao, ali je zato platio ceh u setu odluke.

Novak je prosto protutnjao kroz taj dio igre, dobio set sa 6:0 i tako stigao do finala.

Novak će u meču za titulu na Beograd openu igrati sa pobjednikom meča između Andreja Molčana iz Slovačke i Federika Delbonisa iz Argentine.