Najbolji teniser svijeta je poslije 90 minuta igre, pobijedio 35. tenisera svijeta, Aslana Karaceva iz Rusije, 6:3, 6:2.

Bio je to njihov treći duel do sada, Novak je poveo sa 2-1 u pobjedama, revanširao se Aslanu za onaj poraz prošle godine na turniru u Beogradu.

Ujedno, ovo je bio Novakov jubilarni, 70. meč na Foro Italiku i takođe i jubilarna 60. pobjeda na ovom turniru.

Početak je nekako bio dosta uspavan sa obe strane, iako je Đoković prvi stigao do brejka i poveo sa 2:0.

Karacev je odmah uzvratio ribrejkom za 1:2, a potom i izjednačio na 2:2.

Novak je bio strpljiv, dugo je tražio rješenje za igru ruskog tenisera i uspio je u tome u samom finišu seta.

U osmom gemu uspio je da od 30:0, dođe do brejk lopte i iskoristi je poslije dubokog riterna na drugi servis Karaceva.

Poslije 42 minuta igre uspio je da odservira za 6:3 i stigne do vođstva u meču.

To je bio zaista dobar rezultat s obzirom na činjenicu da u početnom setu nije imao više od 50 odsto ubačenog prvog servisa.

Drugi set je krenuo dugim početnim gemom u kojem je Novak uspio da iskoristi četvrtu brejk loptu.

Trebalo mu je dosta da valorizuje brejk, morao je da spasi i jednu brejk loptu prije nego što je sve došlo na mjesto i povede sa 2:0.

I onda se raspala igra Karaceva u narednom gemu, lagano je Đoković došao do duplog brejka i vođstva od 3:0, koje je ubrzo povećao na 4:0.

Imao je šansu i za treći uzastopni brejk, dvije lopte, ali je Karacev uspio da smanji na 4:1.

Sve je brzo završeno, Đoković je čuvao svoj servis i na kraju overio plasman među 16 najboljih.

Novaka u osmini finala očekuje okršaj sa pobjednikom meča između Lasla Đerea i Stana Vavrinke, prenosi B92.