Najefikasniji u selekciji Španije bio je Vili Hernangomez, koji je postigao 27 poena, dok je Huančo Hernangomez dodao 15, a Dario Brizuela 14.

U poraženoj reprezentaciji najbolji je bio Lauri Markanen sa 28 poena i 11 skokova, dok je Mikael Jantunen ubacio 18.

Španija će u polufinalu u petak EP igrati sa pobjednikom duela Njemačka - Grčka, koji je na programu večeras od 20.30 sati.

Španija je dobro počela meč i povela 8:2, ali je Finska zahvaljujući dobrom šutu za dva i tri poena prvu četvrtinu dobila rezultatom 30:19.

Finska je nastavila sa dobrom igrom i u drugoj četvrtini, a najveću prednost su imali u 18. minutu (48:33). Španija je u finišu ovog dela meča uspela da smanji prednost, a prvo poluvreme je završeno vođstvom Finaca 52:43.

Španci su dobro krenuli na startu treće četvrtine, a u 25. minutu su uspjeli da izjednače na 57:57. Španija je potom preuzela vođstvo, a u posljednju četvrtu je ušla s vođstvom od 73:67.

"Crvena furija" je u većem dijelu posljednje četvrtine imala vođstvo od četiri do osam poena. Finska je na tri minuta pre kraja imala priliku da izjednači 84:82, ali su Španci sa dvije trojke stigli do 90:82. Finska u posljednjih nekoliko minuta nije uspjela da se vrati, a Španija je uvećala prednost i zasluženo je izborila plasman u polufinale EP.

Sutra će biti odigrana preostala dva meča četvrtfinala EP, a sastaće se Francuska - Italija (17.15) i Slovenija - Poljska (20.30).

Polufinala EP biće odigrana 16. septembra, a dva dana kasnije su na programu meč za treće mjesto i finale.