Norvažani su opravdali ulogu favoriti protiv pulena Bilala Šumana i pokazali da će na ovom prvenstvu biti jedan od favorita za medalju. S druge strane, bh. rukometaši su se predstavili u veoma dobrom svjetlu i pokazali da im je mjestu na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta.

Bh. tim je sjajno ušao meč bez respekta prema domaćinu i nakon 5 minuta igre poveo sa 2:0 zahvaljujući Nikoli Prceu. Ipak, Norvažani su se brzo vratili i preokrenuli rezultat na 5:3. Prce je u prvih deset minuta bio jedini strijelac za BiH postigavši četiri gola.

S druge strane u uvodnim minutama nezadrživ je bio Sander Sagosen koji je održavao prednost svoje selekcije koja je u 15. minuti vodila 8:5, ali je u istoj minuti Dejan Malinović sa dva gola vratio na minus 1 (7:8). U 19.minuti BiH je šestim golom Prcea iz sedmerca stigla do poravnanja (9:9), a u tim trenucima razbranio se i sjajni Benjamin Burić.

Nakon što su propustili priliku za vodstvo domaćin je iz dvije kontre u 22. minuti vratio dva gola prednosti. Do kraja prvog dijela nakon nekoliko tehničkih gređaka Norveška je na krilima nezadrživog Sagosena uspjela povećati prednost i na odmor otići rezultatom 17:12.

U drugom poluvremenu Sagosen i društvo nisu dopuštali bh. selekciji da se dodatno približi, te su rutinski održavali stečenu prednost, te je konstantno povećavali. U samom uvodu drugog dijela bilo je 19:12 i već tada je bilo riješeno pitanje pobjednika.

Najzapaženiji u bh. timu bili su Nikola Prce sa sedam pogodaka, Marko Pamić je dodao četiri, Malinović, Vranješ i Perić po tri, dok je na golu sjajni Burić koji je skupio devet odbrana . S druge strane kod Norvežana je prdnjačio već pomenti Sagosen sa 12 golova.

BiH naredni susret igra u nedjelju protiv Portugala koji je nešto ranije napravio veliku senzaciju savladavši favorizovanu Francusku sa 28:25.