Edmund je poslije preokreta savladao Kazahstanca Aleksandra Bublika sa 2:6, 7:5, 7:5, 6:0.

Kazahstanac je nakon sjajnog prvog seta u kojem je dva puta oduzeo servis rivalu, propustio veliku šansu u trećem.

Nakon što je Edmund izjednačio na 1-1, Bublik je imao brejk za 5:4 u trećem, ali gubi servis za set što ga je potpuno poremetilo, pa ga je Britanac dotukao u četvrtom setu bez izgubljenog gema.

Đoković i Edmund će se sastati sedmi put, a Britanac je samo jednom nadigrao najboljeg tenisera svijeta, u Madridu 2018.

Biće im ovo drugi susret na US openu, prvi poslije četiri godine i pobjede Đokovića sa 6:2, 6:1, 6:4.

Posljednji okršaj imali su na Mastersu u Parizu krajem 2019, kada je Novak slavio 7:6 (7), 6:1.