Hrvatska je u ovom meču jedva izbjegla poraz od autsajdera Japana.

Rukometaši iz "Zemlje izlazećeg sunca" na poluvremenu su vodili 17:14, međutim nisu imali dovoljno snage da istim tempom odigraju drugo poluvrijeme i dođu do senzacionalne pobjede protiv favorizovane Hrvatske. I osvojeni bod u ovom meču za azijsku ekipu je nesumnjivo veliki uspjeh.

"Kauboji" su gol za remi i spas izgubljene utakmice postigli pet sekundi prije kraja utakmice i to iz sedmerca.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Marino Marić sa sedam, te Domagoj Duvnjak i Luka Cindrić sa po četiri gola, dok su Japan predvodili Juto Agarie s pet i Hiroki Motoki sa četiri gola.

U prvom susretu grupe C Katar je svladao Angolu rezultatom 30:25 (14:13).

U nedjelju Hrvatska igra protiv Angole, a u utorak protiv Katara. Plasman u drugi krug SP izboriće tri prvoplasirane reprezentacije iz grupe.