Poslije Efesa, Fenerbahčea i Bajerna, oružje pred sve boljim "Crno-bijelima" večeras je u ''Štark areni'' položio i Monako Saše Obradovića koji je aplauzima dočekan pred početak meča.

Na kraju ubjedljivih 100:80 za Partizan koji je briljirao u prvoj i četvrtoj četvrtini. "Crno-bijeli" sada imaju skor 8-9, a prvoplasirani Monako je pretrpio šesti poraz. Tako je Partizan poslije Fenerbahčea savladao još jednog lidera na tabeli Evrolige koja postaje sve zanimljivija, jer su izgubile i Barselona i Baskonija, pa sada Monako zajedno sa njima ima isti skor, 11-6 na vrhu tabele.

Poslije početnog vođstva Monaka od 9:5, Partizan je ušao u izvanrednu seriju od 14:0, predvođen šuterski raspoloženim Madarom, a trojke su tokom prve dionice pogađali i Ledej, Panter i Papapetru.

Poveo je Partizan tada sa 19:9 i do kraja prvog kvartala održavao desetak poena prednosti, ali se situacija na terenu promijenila već od starta druge dionice.

Monako je zaigrao bolje, prije svih Hol i Okobo i gosti su za samo dva i po minuta igre u drugoj četvrtini uspjeli da uhvate rezultatski priključak.

Sve više problema je Partizan imao u odbrani, pa odlična napadačka igra Pantera, Lesora i Madara koji su zajedno upisali 38 poena poslije prvih 20 minuta igre nije donijela "Crno-bijelima" više od poena prednosti na poluvremenu - 48:47.

Početak treće četvrtine obilježio je raspoloženi Braun u ekipi gostiju, Monako je poveo njegovim poenima, ali su "Crno-bijeli" uspjevali da odgovore u napadu i održavali rezultatsku ravnotežu tokom čitave treće dionice.

Opet je bilo nekoliko jeftino primljenih poena, ali je Partizan i u posljednjih deset minuta uni poen prednosti - 69:68.

Nedostajali su Partizanu poeni Egzuma i Nanelija prije svih, a početak četvrte dionice obilježio je Ledej i svojim poenima, ali i iznuđenim faulom u odbrani, poslije čega Danilo Anđušić pogađa svoju treću trojku za 75:68 u korist "Crno-bijelih".

Navijači su u tim trenucima bili najglasniji od početka meča, Monako nije iskoristio ni naredni napad, a na drugoj strani Lesor poentira za ''plus devet'' - 77:68!

Na šest i po minuta prije kraja konačno je proradio i Dante Egzum koji poslije prodora donosi i 11 poena prednosti Beograđanima - 82:71.

Nedugo zatim Anđušić pogađa i svoju četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja, pa novi prodor i poeni Egzuma, a na drugoj strani Majk Džejms je uporno pokušavao da povrati šuterski ritam, ali mu to večeras nije polazilo za rukom.

A kada je i Papapetru pogodio trojku za 90:75 na dva minuta i 40 sekundi do kraja, postalo je vjerovatno i gostima jasno da će "Crno-bijeli" dobiti ovaj meč uz fantastičnu podršku sa tribina, pogotovo u posljednjoj dionici koju je Partizan dobio sa 31:12.

Matijas Lesor je sa 21 poenom i osam skokova bio najefikasniji u ekipi Partizana, Panter se zaustavio na 19, Madar je upisao 15, a Anđušić 12 poena, dok je Egzum uspio da se probudi u napadu kada je to bilo najvažnije i stigao je do 10 poena.

Kod gostiju Okobo 17 poena i devet asistencija, 12 je upisao Dijalo, a potpuno je podbacio najbolji igrač Monaka Majk Džejms koji je meč završio sa samo devet poena, uz šut iz igre 2/12.