Meč je trajao sat i 44 minuta. Ruski teniser je napravio brejk u drugom gemu prvog seta, a onda je održavao prednost i ovaj dio meča dobio je rezultatom 6:3. U drugom setu igralo se gem za gem, Medvedev je napravio brejk u 11. gemu i poveo 6:5, a onda je na svoj servis stigao do pobjede.

Ruski teniser će u polufinalu mastersa u Indijan Velsu igrati protiv Amerikanca Frensisa Tijafoa, koji je noćas pobijedio Britanca Kamerona Norija 6:4, 6:4. Medvedev i Tijafo su odigrali četiri međusobna duela u karijeri, a ruski teniser vodi 4:0 u pobjedama.

U preostala dva četvrfinala u noći između četvrtka i petka igraće Španac Karlos Alkaraz i Kanađanin Feliks Ože-Alijasim, kao i Amerikanac Tejlor Fric i Italijan Janik Siner.

Masters u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 8,8 miliona dolara.