Najbolji teniser sveta je posle 136 minuta igre i velike borbe izašao na kraj sa 31. igračem svijeta, Jiržijem Lehečkom, 6:1, 6:7 (3), 6:1.

Đoković je poprilično lagano došao do prvog i trećeg seta, čak je i u drugom imao brejk prednoti, ali je onda uslijedilo opuštanje koje se na kraju kažnjeno i meč je morao ipak da se igra u tri seta.

Ono što mao brine sve Novakove fanove jeste da je u krajem drugog, ali i u trećem setu bio primoran da traži medicinski tajm-aut s obziorm da se žalio na neke bolove u desnom ručnom zglobu koji su ga mučili i pri zagrijavanje u za današnji meč.

Bilo je tu i svađa sa Ivaniševićem pogotovo kada je u pitanju početni udarac odnosno servis. No, na poslijetku je uspio da donese poravnanje rezultata Srbiji i stoga odluka će pasti u miks dublu.