Izabranici Rožer Grimaua slavili su protiv Real Madrida u 18. kolu Evrolige sa 83:78.

Jedan od najboljih igrača na ovom meču je bio srpski košarkaš Nikola Kalinić koji je utakmicu završio sa 13 poena (3/3 za tri), četiri skova i pet asistencija. Jan Veseli je brilijrao na ovom meču sa 27 poena, Nikolas Laprovitola je takođe odigrao dobru utakmicu, gdje je upisao 14 poena.

Kod ekipe Real Madrida Džanan Musa je bio najefikasniji sa 19 poena, tri manje je imao Marijo Hezonja i to je sve što se tiče dvocifrenih u ekipi Ćus Matea, koja je tako doživjela tek svoj drugi poraz u Evroligi.

Počeo je ovaj drugi evroligaški Klasiko u jednom brzom ritmu, gdje je Real poslije nepunih sedam minuta igre stekao osjetniju prednost od 22:14, a glavni igrač Madriđana u tom periodu je bio Džanan Musa koji je ubacio 13 poena uz tri pogođene trojke. Nije Grimau profitirao sa visokom petorkom sa kojom je počeo utakmicu, tako da je Real poslije deset minuta igre imao prednost od 25:21.

U drugom periodu se nije usporavao ritam igre, sam podataka da je prvo poluvrijeme završeno posle svega 40 minuta igre, a da su na terenu košarkaši Reala I Barselone dovoljno govori u kakvom se ritmu igralo.

Uspjela je Barselona da istopi prednost Reala do kraja prvog poluvremena poslije trojke Darija Brusele koju je pogodio uz sam zvuk sirene za 45:43. Gosti su u prvom dijelu drugog perioda stekli imali i dvocifrenu prednost i najviše zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, ali je Barsa imala odgovor i vratila se u igru.

Treći kvartal je bio možda i presudan u ovom meču, jer je Barselona ušla dosta življe sa više želje i borbe što se odmah i oslikalo i na rezultat, gdje je Barsa ubrzo preuzela vodstvo koje je uspjela da održi do kraja ovog duela.

Barselona je u posljednjih deset minuta stekla i dvocifrenu prednost, u odbrani su igrali dosta agresivnije. Real je do kraja meča uspeo da smanji rezultat, ali neke prevelike drame što se tiče krajnjeg pobjednika meča nije bilo.

Barsa je tako stigla do svoje 12. pobjede u Evroligi, a prve u El Klasiku i sada su na učinku od 12/6 i nalaze se na trećem mjestu, dok je Real i dalje ubjedljivo prvi sa skorom 16/2.

U sljedećem kolu Barselona čeka Baskoniju, dok Real na svom terenu se sastaje sa Anadolu Efesom.