Lider ove nove generacije košarkaša Indijane bio je briljantan u petoj uzastopnoj pobjedi nad timom koji je trebalo da bude prvi favorit na Istoku ove sezone.

U trijumfu rezultatom 142:130, Haliburton je postigao 31 poen, uz 12 asistencija.

Posebno inspirisani Pejsersi su bili u trećoj četvrtini u kojoj su za 12 minuta igre postigli 47 poena protiv Janisa Adetokunba i ostalih.

Prethodnu utakmicu dva tima obilježio je bizaran sukob oko lopte, a u pretposljednjoj Pejsersi su eliminisali Bakse u četvrtfinalu NBA kupa.

Adetokunbo je postigao 26 poena, 11 skokova i osam asistencija, Demijan Lilard imao je 23 poena i pet asistencija, a Kris Midlton 19 poena i sedam asistencija uprkos povredi šake sa kojom se borio.

Bogdan Bogdanović podesio je nišan prethodne noći nakon dvije utakmice u kojima je postigao „samo“ 12 poena.

Protiv Oklahoma Siti Tandera, Bogi je ubacio 23 poena uz pet trojki iz 11 pokušaja i ponovo otišao iznad prosjeka ove sezone od 17,5 poena po meču.

Bogdanović u NBA karijeri postiže prosječno 14,5 poena što potvrđuje da je ove sezone napravio očigledan pomak u košgeterskim kvalitetima, za razliku od Atlanta Hoksa koji su ostali u okvirima prosječnosti na Istoku.

Doduše, jutros je sve dobro funkcionisalo u timu trenera Kvina Snajdera. Džejlen Džonson postavio je rekord karijere od 28 poena u pobjedi nad Tanderom od 141:138, Trej Jang imao je 24 poena i 11 asistencija, a Dežonte Marej 22.

"Biće još ovakvih noći. Moji standardi su veoma visoki kada govorimo o Džejlenu", govorio je pozitivno o saigraču lider tima Jang.

Nakon što je Šaj Gildžus-Aleksander sa četiri brza poena u posljednjem minutu vratio Tander na posjed zaostatka, trojka Ajzee Džoa za izjednačenje i produžetak "nije ušla".