U krajnje neizvjesnoj utakmici domaći tim je stekao odlučujuću prednost tek u samom finišu susreta. Ali krenimo redom. Gosti iz Mrkonjić Grada koji važe za najbolju ekipu u ligi za opstanak su bolje otvorili utakmicu i zahvaljujući sjajnom plejmejkeru Kočoviću već poslije 3 minuta stiču prednost od 8 poena. Impresioniran protivnikom i važnošću meča, Radnik se budi tek poslije 7 minuta kada je uspio da veže nekoliko koševa i vrati se u egal.

Drugi period protiče u rezultatskoj klackalici uz neuobičajeno veliki broj lakih pogodaka za utakmicu koja je imala ogroman značaj. Radnik je zahvaljujući šuterski raspoloženom Kokorušu i Pavloviću na petnaesto-minutnu pauzu otišao sa minimalnom prednošću od 47-45. Identično kao na početku dvoboja, gosti bolje otvaraju drugo poluvrijeme.

Koriste raznovrsnost u igri i 217 centimetara visokog Tubaka te stiču prednost od + 6. Iako bez prave timske igre , ali zahvaljujući individualnim sposobnostima Dejana Kokoruša i Gojka Sudžuma, Radnik se vraća u meč.

Međutim, slijedi novi pad u igri, pa gosti na 6 minuta prije kraja dolaze do +7. Nakon time-out koji je zatražio domaći trener Vićentić,Bijeljinci  koriste nekoliko brzih tranizicija i na 3 minuta prije kraja prvi put poslije duže vremena dolaze do vođstva.

Finiš je bio krajnje dramatičan uz obostrano mnogo grešaka, ali Radnik zahvaljujući boljoj penal završnici dolazi do zlata vrijedne pobjede koja će mu mnogo značiti u borbi za opstanak. Mladost je upisala prvi poraz u mini ligi, dok su Bijeljinci stigli do drugog trijumfa.

Ključ pobjede domaćeg tima leži u boljoj skok igri i laganim poena iz konta napada, dok su gosti imali bolje procente šuta iz polja 3 poena. Najefikasniji u redovima domaćeg tima bio je Dejan Kokoruš sa 26 koševa. Takođe, odličnu partiju pružio je Gojko Sudžum koji je brojao do 22 poena i 6 skokova.  Bolji od ostalih u redovima poraženog tima, bio je Stefan Mijović sa 24 koša.

U narednom kolu, Radnik će već u subotu gostovati u Tuzli protiv Slobode. Mladost na domaćem terenu dočekuje Vogošću što je takođe jako bitan meč za Bijeljince, jer će se uzdati u pobjedu ekipe iz Mrkonjić Grada, budući da je Vogošća glavni konkurent Radniku za opstanak.