Crvena zvezda - Olimpijakos, od 21 sat. Liga šampiona, drugo kolo. Prenos uživo sa ovog meča možete da pratite iz minuta u minut na Pink.rs.

Fudbaleri Crvene zvezde igraju sa željom da osvoje prve bodove ove sezone u Ligi šampiona.

Nakon poraza od favorita B grupe Bajerna u Minhenu (3:0), beogradskim crveno-belima dolazi "bratski" klub iz Atine u spektaklu koji se očekuje i na tribinama zbog prijateljskih odnosa srpskih i grčkih navijača.

Sjajan uvod za beogradske crveno-bele: Prva pobeda omladinaca Zvezde u Ligi šampiona

Omladinci Crvene zvezde pobedili su danas u Beogradu ekipu Olimpijakosa sa 2:1, u drugom kolu Grupe B u fudbalskoj Ligi šampiona mladih. Ovo je prva pobeda Zvezde u najelitnijem takmičenju za fudbalere do 18 godina.Na stadionu Voždovca poveo je Olimpijakos u 28. minutu golom Hristos Liacosa, ali su crveno-beli u drugom poluvremenu preokrenuli rezultat. Prvo je u 46. minutu izjednačio Stefan Mitrović, da bi pobedu Zvezdi doneo Miloš Pantović u 83. minutu. U drugom meču Grupe B, Bajern iz Minhena je pobedio Totenhem u gostima sa 4:1. Nemački klub je prvi na tabeli sa četiri boda, koliko ima i drugoplasirana Zvezda, dok Olimpijakos i Totenhem imaju po bod.

Specifična situacija u fudbalu, prvi put kao takmičarska utakmica, što se već dešavalo u košarci između dva kluba. Ipak, trener Zvezde Vladan Milojević ne misli da će na terenu biti tako prijateljski.

- Specifična utakmica. Fokusiran sam samo na igru, za to sam odgovoran. Sve ostalo što se dešava ne bi trebalo da nam skreće pažnju. Misli bi samo trebalo da budu na teren - rekao je Milojević u najavi meča, uz podsećanje na prijateljstvo dva naroda i navijača.

- Odnos dve strane nema veze sa terenom. Svi će maksimalno želeti pobedu - naglašava trener prvaka Srbije.

Isto razmišlja i njegov kolega iz Olimpijakosa Portugalac Pedro Martins.

- Poznate su veze dve grupe navijača, ali za trenera Milojevića i mene je najbitnije da utakmica bude visokog kvaliteta. Prijateljstva su prijateljstva, ali došli smo ovde da pobedimo - rekao je Martins.

Do juče, u popodnevnim satima, ostalo je još 6.000 ulaznica i zato se očekuju dobro popunjene tribine stadiona "Rajko Mitić".

Pre početka utakmice atmosfera na ulicama Beograda je vrela! Navijači i jednog i drugog kluba skupili su se na Terazijama, odakle su zajedno krenuli ka stadionu "Rajko Mitić". Bratski klubovi poslali su lepu sliku, sliku kakvu sport sam po sebi inače i treba da šalje.

FK Olimpijakos je uz reči "Beograd u crveno-belom" objavio ovo sa zajedničkog okupljanja "delija" i navijača grčkog kluba u centru glavnog grada Srbije: