Borba za plasman u plej-of Lige šampiona, gdje pobjednika čeka Olimpijakos, održava se na stadionu GSP.

Ulog je ogroman, prije svega jer bolji tim obezbjeđuje jesen u Evropi i veliki priliv novca iz UEFA – najmanje osam miliona evra.

I uz to nastavlja da sanja o glavnoj premiji – Ligi šampiona i samom kremu evropskog fudbala.

Crvena zvezda je do meča sa kiparskom legijom stranaca došla pobjedama nad Evropom sa Gibraltara (5:0) i Tiranom (1:0).

Sa druge strane, Omonija je imala mnogo teži put. Dva puta je prošla na produžetke, prvo u Jermeniji protiv Ararata (1:0), a onda i u Varšavi protiv Legije (2:0).

Dva sata pre početka nema temperatura u Nikoziji je bila 36 stepeni. U toku početka utakmice, u 18 časova po lokalnom vremenu, očekuje se da temperatura bude oko 32 stepena.

Prenos uživo:

26' - Ben ponovo prijeti. Sada je pokušao glavom, ali neprecizno.

20' - Pritisak na odbranu Omonije traje već nekoliko minuta, ali se za sada Kiprani dobro brane... Period bolje igre tima Dejana Stankovića.

19'  - Zvezda je imala još jednu šansu kada je Ben probao "makazicama" ali nije bio precizan.

13' - Odličan pokušaj Ivanića sa 17 metara, ali je Fabiano uspio da sačuva svoju mrežu.

8' - Kakulis je glavom pokušao da postigne gol, ali je golman Zvezde Borjan odbranio šut.

4' - Već u četvrtom minutu došlo je do sporne situacije. Defanzivac Omonije je dao "kratku" loptu svom golmanu, Ben je pokušao to da iskoristi i pao je poslije kontakta. Sudija Kavano se nije oglasio... Da jeste Luftner bi bio isključen kao poslednji igrač odbrane.