Banjalučani su se nametnuli od starta, a do vođstva su stigli već u 14. minutu. Nakon greške odbrane gostiju lopta se odbila do Vranješa koji je sjajno šutirao sa vrha kaznenog prostora i vrlo efektno je pogodio za 1:0.

Borac je napadao i nakon gola, a prednost su udvostručili u 35. minutu. Ziljkić je proigrao Mehanovića koji je šutirao sa desetak metara iskosa, Bilobrk nije najbolje reagovao i lopta je završila u mreži za 2:0.

U 39. minutu gosti su prijetili nakon prekida, ali pokušaj Simonovića zaustavio je Pavlović.

Radnik je ušao nešto agilnije u nastavak, ali terensku inicijativu nisu mogli materijalizovati i vrlo teško su kreirali prilike.

Kada je pritisak gostiju splasnuo, Borac je imao dvije dobre šanse preko Panagiotisa Moraitisa i Dejana Melega, ali nije ih iskoristio i ostalo je 2:0.

Banjalučani su upisali važna tri boda u borbi za Evropu i sada su četvrtoplasirani, dok je Radnik na desetom mjestu i vodiće veliku bitku za opstanak.