Nakon dosadnog uvoda u meč, Radnik je prvi došao do šanse. Igrala se deveta minuta kada se Hadžić našao u izglednoj šansi, ali njegov udarac je odbranio Kovačević. Već u narednom napadu Sarajevo je poveli. Tatar je ubacio sa desne strane, a na pravom mjestu se našao Krste Velkoski, te pogađa za 1:0. Nije se na Koševu igrao previše lijep fudbal, ali golova je ipak bilo. Radnik je u 32. minuti stigao do izjednačenja, a Glišić je iskoristio sjajan prodor Đelmića po desnoj strani i zatresao je mrežu domaćih za 1:1. Gosti su bili jako opasni iz kontri. Sarajevo je imalo mnogo problema u defanzivi, ali na kraju se na odmor otišlo bez promjene rezultata (1:1). Sarajevo je u nastavak meča ušlo bez povrijeđenih Adukora i Hebibovića koji su morali da napuste igru, pa je Bordo tim bez dvojice važnih igrača krenuo u bitku za tri boda. Do 76. minute međutim nismo vidjeli ništa na Koševu. Radnik se dobro branio, ali se zatim ukazao rezervista Haris Handžić. Majstorski je pogodio glavom za prednost domaćeg tima od 2:1. To se na kraju ispostavio i konačan rezultat meča i Sarajevo je ponovo na vrhu Premijer lige BiH. Trener Radnika Mladen Žižović zadovoljan je igrom u prvom poluvremenu. - Primili smo gol iz centaršuta koji nismo dobro iskontrolisali, nismo ga primili iz igre. Mislim da nismo bili u ravnopravnom položaju što se tiče ostalih stvari. Dva igrača su nam završila u bolnici, jedan sa prelomom nosa, drugi sa otvorenom ranom na koljenu. Apsolutno su te stvari trebale biti sankcionisane, a kod drugog gola za Sarajev prethodio je ''aut'' za nas. Sve te sitnice su dovele do toga da napustimo Koševo poraženi - tvrdi Žižović. On smatra da njegov tim nije ni na bilo koji način izprovocirao ''ležanje'' po terenu. Sa druge strane ogorčen je na pogrdne riječi koje su sa klupe Sarajeva upućivane prema fudbalerima Radnika. - Ne, moji igrači nisu provocirali ležanje. Sarajevo je odugovlačilo igru kod vođstva 2:1, to je normalno, ali mi nismo ništa namjerno provocirali. Nema potrebe za psovanjem mojih igrača, a ovo nije prvi put da se to dešava, i prošli put je bilo slično. Ja sam to progutao s obzirom da ne znam zbog čega smo vrijeđani, možda jer smo pobijedili dva puta u Bijeljini, ali mi smo takav klub. Naravno da će vjerovatno biti milion negativnih komentara na račun Radnika nakon ovoga. Poštujemo Sarajevo, cijenimo, ali neću nikom dozvoliti da psuje mojiim igračima - kategoričan je trener Radnika Mladen Žižović.