Željezničar je do pobjede vrijedne tri boda došao u osmoj minuti kada je sjajno pogodio Asim Zec.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela domaći su protestvovali kod sudije Petrovića. Merajić je bio u prodoru, došlo je do kontakta sa Stevanovićem, oba igrača su završila na terenu, a banjalučki sudija je pokazao na gol-aut. U drugom dijelu je poništen gol Motike na signalizaciju pomoćnika, što je dodatno razljutilo domaće igrače i navijače.

Krupa je slavila u Tuzli sa 2:1 ali je zbog trijumfa Tuzle taj trijumf ostao bez velikog značaja. Gosti su poveli preko Brtan . Nakon nekoliko promašenih šansu Krupe Sloboda je izjednačila preko Barabana dok je pobjedu u 60 . minuti donio Slobodan Milanović.

Zvijezda 09 je propustila šansu da ojeri opstanak jer je samo remizirala protiv Goška a bod je donio Predrag Zekanović u 76. Minuti.

Zvijezda 09 – GOŠK1:1(0:0)

Plasman:Sarajevo 64, Zrinjski 61, Široki Brijeg 50, Željezničar 47, Radnik 41, Čelik 39, Sloboda 38 , Mladost 37, Tuzla 36, Zvijezda 35, Krupa 30, Gošk 24.