Bajern je pobijedio Lacio u Minhenu rezultatom 2:1, dok je Čelsi u Londonu slavio rezultatom 2:0 protiv Atletiko Madrida.

Bajren je poveo u 33. minutu, i to iz penala, a sigiran sa bijele tačke bio je Robert Levandovski. Drugi gol za ekipu iz Minhena postigao je Erik Šupo Moting u 73. minutu. Marko Parolo u 82. minuttu iz slobodnog udarca postiže gol za Lacio, ali time ništa ne mijenja za svoj tim.

Njemački šampion je imao prednost nakon prve utakmice u Rimu kada je bilo 4:1.

Dva gola bila su dovoljna Čelsiju da se plasira u četvrfinale Lige šampiona. Prvi gol postigao je Hakim Ziješ u 34. minuti, dok je pobjedu potvrdio Emerson u sudijskoj nadoknadi.

Prethodno su mjesto u četvrtfinalu obezbijedili Borusija Dortmund, Porto, Pari Sen Žermen, Liverpul, Mančester siti i Real Madrid.